Hazar FM Eruhun Sesi Radyomuzun Açılışı

Hazar FM Eruhun Sesi Radyomuzun Açılışı
  • 0
  • 244
  • 24 Mayıs 2019
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Eruh ilçesinde, 90’lı yıllarda kurulan ve kısa sürede kapanan “Mehmetçik Radyosu” ardından ilçede kurulan “Eruh Hazar Radyo” adıyla 25 yıl aradan sonra yeniden yayına başladı.

İnternet üzerinden ve son teknolojik aletlerle yayın hayatına başlayan Eruh Hazar Radyosu’nda, haber, müzik ve ilçe sorunlarının anlatıldığı programlara yer veriliyor.
Eruh ilçesinde yaklaşık 25 yıl önce açıldıktan kısa süre sonra kapanan Mehmetçik Radyosu, bir grup genç arkadaşlar tarafından alınan yeni cihazlarla, bu kez Eruh Hazar Radyosu adıyla yeniden yayın hayatına başladı. İlçede ikamet eden bir grup genç arkadaşlar gönüllü olarak görev aldığı Eruh Hazar Radyosu, sosyal medya üzerinden yapacağı yayınlarla ilçenin sorunlarını ülke gündemine taşımaya çalışacak. Youtube, Facebook, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde canlı yayın yapmaya hazırlanan radyoda sunucu olarak Ahmet Elçi’nin ilk açılış programında konukları Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Eruh Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nurettin Akan ve Eruhunsesi.com editörü Nurettin Kilis katıldı. Radyonun ilk açılış programında konuşan Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, İlçemizde kurulan ilk özel radyonun hayırlara vesile olmasını dileyere, genç girişimcilerimizin bu azimli davranışlarında dolayı kutluyorum. Belediye olarak genç kardeşlerimizin hep yanında olacağımızı, maddi ve manevi olarak ta destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

— Terör algısını yıktık

İlçenin yıllarca hep terör olaylarıyla anıldığını belirten Çiftçi, bir zamanlar google üzerinden Eruh yazıldığında gölsellerde hep terör olayları ve ölmüş insanların fotoğrafları bulunuyordu. İlçemize tayini çıkan memurlarımızın, doktorlarımızı çok olumsuz yönden etkiliyordu. İlçe olarak yıllarca bu olumsuz görseller nedeniyle yatırımcılardan, doktor, öğretmen gibi mesleki memurların atamalarında mahrum bırakıldık. Çok şükürler olsun. Son dönemlerde ilçemizde insan odaklı yapılan başarılı çalışmalar neticesinde terör algısını yıktık. Böyle girişimci gençlerimizin başarılı çalışmaları olduğu sürece artık hiç kimse Eruh terör bölgesi diye bahsedemez diye konuştu.

Eruh ilçesinde günün çeşitli saatlerinde internet ortamında yayın yapan Radyo sunucusu Ahmet Elçi ise yaptığı açıklamada, “pandemi sürecinde bir esnaf olarak işlerimizi olumsuz etkilemesinden dolayı geçmişte olan tecrübem ve kendime olan güvenimle bu internet radyosunun kurulumunu yaptığını söyleyerek, “İnternet radyosu olmamızın en büyük avantajı ilçemiz dışında bulunan vatandaşlarımızın ve yurt dışında bulunan vatandaşlarımıza Eruh’umuzu yakın etmek ve bir çatı altında toplamak olacak. Ve Eruh için daha güzel olur diye ‘’ Eruh Hazar FM – Denge Dıhe ’’ adı altında yayın Stüdyomuzu kurduğunu” söyledi. Elçi, “İnşallah en kısa sürede Frekans yayını da yapmak ilk hedeflerimizdendir. Ve bu adımla çok çeşitli konuları ilçemizin sorunlarını ekonomi, kültürel, sağlık ve eğitimle ilgili konularımızı ele alacağız. Bu konuda ilk günden beri bizi yalnız bırakmayan ekip arkadaşlarım, ailem, esnaflarımız, derneklerimiz, vatandaşlarımız ve idari amirlerimize desteklerinden dolayı şükranlarımı sunarım. Ve ikinci amacımız İnternet sitelerine Eruh yazıldığında insanların kötü görsellerin karşılaşmasını engellemek olacaktır. Bunları başaracağımıza inanıyoruz. Ve yayın destekleri için tüm halkımızı aramızda yayıncı – dinleyici olarak görmek isteriz. Açılışımızı gerçekleştiren Çok Değerli İdari amirlerim olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan tüm değerli vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Tüm Eruh Halkına hayırlı uğurlu olsun.” Dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir